Megszűnt, helyét a ROAM távirányító vette át.
A Hunter SRR távirányító használatával kényelmesen lehet az öntözési zónákat elindítani, anélkül hogy a vezérlőhöz kellene járkálni. Előnye, hogy Hunter Pro-C vagy Hunter ICC automatával vezérelt rendszer elindításakor, karbantartásakor vagy a tél előtti víztelenítésekor nem kell mindig visszamenni a vezérlőhöz, akkor is lehet működtetni a köröket, ha a ház zárva van, mert nincs otthon a tulajdonos.
Erős ABS műanyag ház
Beépített antenna
Nagyméretű LCD kijelző
Bármelyik kört vagy programot el lehet indítani távkapcsolással legfeljebb 137 m távolságból (helyszíntől függően)
A 128 különböző programozható biztonsági kód lehetővé teszi, hogy adott területen többféle SRR rendszer működjék.
Egy 9 V-os alkáli elemmel egy évig működik, az elem élettartamát meghosszabbítja, hogy a távkapcsoló automatikusan kikapcsol, ha nem használják.
A távkapcsolással elindított kör öntözési időtartamát meg lehet változtatni anélkül, hogy a normál program módosulna.
Az időjárásálló csatlakozóba a házon kívül ideiglenesen be lehet kötni a vevőkészüléket.
Felhasználók száma –128 féle címkód táplálható be
Maximálisan távvezérelhető zónaszám: 48
Öntözési időtartamok: 1 és 30 perc között 8 beállítás választható
Hatótávolság: 137 m
Alapbeállítások:
Vételi cím: 0
Zónaszám: 9 (1-48-ig állítható)
Futási idő: 10 perc
Távirányító típusa: SAW stabilizált
Működési frekvencia: 315 MHz
Vevőegység: 24 VAC, 0.01 A a vezérlőből megtáplálva
Távkapcsoló: 9 V-os alkáli elem
Vevőegység típusa: Szupervevő (Szuperheterodin)
SRR-R – vevőegység
SRR-TR – távkapcsoló
SRR-KIT – távkapcsoló, vevőkészülék, szükséges vezetékek és használati utasítás
SRR-WH – SmartPort csatlakozó 1.8 m vezetékkel
SRR-SCWH – SmartPort csatlakozó 7.5 m árnyékolt vezetékkel
Távirányító:
Magasság: 12 cm
Szélesség: 6 cm
Mélység: 3 cm
Vevőegység:
Magasság: 12 cm
Szélesség: 6 cm
Mélység: 2.5 cm
Végre nincs szükség visszasétálni a vezérlőhöz, hogy kézi indítással működtessünk egy zónát amikor karbantartást, vagy javítást végzünk egy öntöző rendszeren. Végre a téliesítést gyorsan és egyszerűen, kettő helyett egy ember is elvégezheti. Végre nem kell kimenni a garázsba, hogy kézzel indítsunk el egy-egy zónát.
A Hunter örömmel mutatja be az SRR – egyszerű és megbízható távirányító rendszert az SRC és újabb vezérlőkhöz.
A Hunter SRR távirányító strapabíró műanyagból készült, nincs külső antennája, ami akadályozná a felhasználót. Nagyméretű LCD kijelzővel és 4 db funkciógombbal rendelkezik. Mérete ne legyen megtévesztő, amellett, hogy elég kicsi ahhoz, hogy elférjen a zsebében, hatótávolsága elérheti a 137 métert.
Nagyméretű LCD kijelzőjével és négy egyszerű kezelőgombjával a Hunter SRR használatra kész. Egyszerűen a vagy
gombok megnyomásával válasszuk ki az elindítani, vagy leállítani kívánt zónát, vagy programot, majd nyomjuk meg az
illetve
gombok egyikét – lehetne ennél egyszerűbb? Akkor sem kell aggódni, ha elfelejtette kikapcsolni a Hunter SRR távirányítót. Néhány használaton kívül eltelt perc után magától kikapcsol, ezzel is növelve az elem élettartamát. Bármely gomb megnyomásával újból bekapcsolható. Egy 9V-os alkáli elem egy telepítőnek egy teljes szezont, egy felhasználónak akár éveket is kibírhat.
Távirányító
Futási idő
Villogásával jelzi, hogy a zóna futási időt állítjuk be.
Jeltovábbítás
Jelzi, hogy a távirányító továbbítja a beprogramozott adatokat a vevőegységnek.
Fő kijelző
Különböző időket és értékeket mutat.
Címkód
Jelzi, hogy új címkódot állítottunk be melyen a távirányító és a vevőegység kommunikál.
Fel nyíl gomb
Növeli a kijelzőn villogó értéket.
Le nyíl gomb
Csökkenti a kijelzőn villogó értéket.
On gomb
Kiválasztja a kijelzőn villogó értéket.
Off gomb
Megszünteti a kijelzőn villogó értéket.
Az elemtartó fedele
Vevőegység
Kezelőgomb
Tartsa lenyomva, mikor csatlakoztatja a vevőegységet az üzemkész SmartPorthoz, hogy beprogramozza az új címkódot.
SmartPort csatlakozó
Ezen a ponton csatlakozik a SmartPort és a vevőegység.
Antenna
Fogadja a távirányító jeleit akár 137 méteres távolságból.
SmartPort
Csatlakozó
A SmartPort kimenete.
Gumi védőborítás
Megvédi a SmartPortot a portól és az időjárástól.
Vezetékek
Piros, fehér és kék vezetékek, melyek a vezérlő sorkapocslécéhez csatlakoznak.
Ahhoz, hogy használhassuk a Hunter SRR távirányító rendszert, a vezérlőt fel kell szerelni egy SmartPort csatlakozó készlettel. Ez tartalmazza a foglalatot, amin keresztül az SRR csatlakozik a vezérlőhöz. A készlet tartalmazza a csatlakozó készletet és a beépítési útmutatót. További csatlakozó készletek külön is megvásárolhatóak, így egy vevőegység és a távirányító több vezérlővel is használható.
Szereljünk egy 1/2” belső menetes T idomot ~30 cm-rel az SRC vagy egyéb Hunter vezérlő alá. (Megjegyzés: Kültéri beépítésnél először egy kábelcsatornát vezessünk át a falon és erre szereljük a megfelelő – 1/2” belső menetes – fittinget.
A T fitting közepén vezessük át a piros, fehér és kék vezetékeket, majd innen a kábelcsatornába a vezérlő felé.
Csavarjuk bele a SmartPort menetes csatlakozását a T vagy egyéb fittingbe.
Csatlakoztassa a piros vezetéket a vezérlő sorkapocslécén található egyik, a fehér vezetéket a másik AC csatlakozópontba (a sorrend nem számít), majd kösse be a kék vezetéket az R (vagy REM) csatlakozópontba.
MEGJEGYZÉS: A SmartPort kábeleinek bármi nemű hosszabbítása a vezérlő kijelzőjén megjelenő hibaüzenetet illetve a távirányító egység esetleges, rádió interferencia által okozott meghibásodását eredményezheti. Néhány esetben a kábeltoldás tökéletesen működik, de van amikor egyáltalán nem (helyszíne válogatja). Minden esetben a csatlakozó vezetékeinek meghosszabbítása árnyékolt kábellel történjen, hogy az elektromos zajok esetleges hatásait csökkentsük. Az egyszerű bekötés érdekében rendeljen 7,5m hosszú árnyékolt kábellel rendelkező SmartPort csatlakozót (cikkszám: #SRR-SCWH).
MEGJEGYZÉS: A SmartPort rendelkezik védőborítással, mely lehetővé teszi a kültéri felszerelést, de a vevőegységet nem arra tervezték, hogy véglegesen kültéren maradjon
Csatlakoztassa a piros vezetéket a vezérlő sorkapocslécén található baloldali AC, a fehér vezetéket a jobboldali AC csatlakozópontba, majd kösse be a kék vezetéket az R csatlakozópontba.
Csatlakoztassa a piros vezetéket a vezérlő sorkapocslécén található AC1, a fehér vezetéket az AC2 csatlakozópontba, majd kösse be a kék vezetéket az R csatlakozópontba.
A vezérlő központi modulján az alsó AC csatlakozóhoz kössük a piros, a felső AC csatlakozóhoz pedig a fehér vezetéket, végül a kék vezetéket az R vagy REM feliratú csatlakozóhoz.
Ez a módszer akkor ideális, ha a Hunter SRR rendszer véglegesen kerül felszerelésre egy beltéri vezérlő mellé.
Számtalan tényező befolyásolja a hatótávolságot (lásd: „Pár szó a hatótávolságról” című fejezetet). Az alábbiakban felsoroltak segítenek a lehető legnagyobb hatótávolság elérésében.
A SmartPort csatlakozóját (amihez a vevőegység kapcsolódik) ne telepítsük nagyméretű fémtárgyak, mint például villanyóra, vízcső, vagy alumínium burkolat közelébe.
Ne telepítsük a kábelkorbács csatlakozóját az alagsorba vagy földfelszín alatti helyekre. Minél magasabban van, annál jobb!
Ahhoz, hogy minden irányba a legnagyobb hatótávolságot érjük el a vevőegységtől, annak antennája egyenesen felfelé álljon (függőlegesen). Amennyiben a vevőegység úgy van felszerelve, hogy az antennája vízszintes helyzetben áll, a vétel csak azon az oldalon lesz jó, amerre az antenna vége mutat, a másik irányba nagyon gyenge lesz a vétel.
Amikor a távirányítót működtetjük, tartsuk azt függőlegesen és forduljunk a vevőegység felé, bármilyen messze is vagyunk attól.
MEGJEGYZÉS: A távirányítót házikerti és kisebb közterületi felhasználásra tervezték
A különböző távirányító rendszerek hatótávolságára számtalan igény merül fel, legyenek azok autó riasztóhoz, garázskapu nyitóhoz vagy öntöző rendszerhez. A hivatalos hatótávolság a Hunter SRR rendszerhez 137 m. A legtöbb felhasználó el fogja érni ezt a távolságot vagy még többet is, de lesznek páran, akiknek ez nem fog sikerülni. Ez a fejezet hivatott megismertetni a felhasználót azokkal a tényezőkkel, amelyek a hatótávolságot befolyásolják. Úgy véljük sikerült elérnünk a lehető legnagyobb teljesítményt ezen a frekvencián.
Hogy miért…
Bármely távirányító rendszer hatótávolsága számtalan tényezőtől függ. Ilyen többek között a terep az adott területen, tereptárgyak, mint például az épületek és falak, a különféle zavaró jelek erőssége, a vevő egység érzékenysége, a vevő egység azon képessége, hogy a nem kívánt jeleket kiszűrje, és az adó egység erőssége. Mivel a tereptárgyakat, akadályokat és a zavaró jelek erősségét nem tudjuk megváltoztatni, lehetetlen garantálni a hatótávolságot minden körülmények között. Ennek ellenére mindent elkövettünk, hogy maximalizáljuk rendszerünk hatótávolságát.
A Hunter SRR távirányító rendelkezik egy speciális áramkörrel, ami biztosítja a maximális kimenő feszültséget egészen addig, amíg az elem teljesen le nem merül. Más távirányítók az elem gyengülésével egyre gyengébb jeleket adnak ki. A vevő egység sokkal fejlettebb vételi módot alkalmaz, mint az átlagos kapunyitó- vagy autó riasztó távirányítók.
A Hunter SRR éveken át tartó egyszerű és megbízható működést biztosít.
Használjon árnyékolt kábelt, ha vezérlőtől számított 2 méternél távolabb szeretné felszerelni a SmartPortot. Az árnyékolt kábel használata kiküszöböli az interferenciát azáltal, hogy megakadályozza a kábel antennaként való működését. Soha ne telepítse a SmartPortot 15 méternél messzebb a vezérlőtől.
A legegyszerűbb telepítés érdekében elérhető a Hunter SRS-SCWH, mely 7.6 méter árnyékolt vezetékkel van szerelve.
A távirányítót használatra készre tervezték. Ez azt jelenti, hogy az elem behelyezésén kívül e fejezet többi részét akár át is ugorhatja. Mégis azt ajánljuk, hogy olvassa el, hiszen egy pár egyszerű lépéssel funkcionalitást és biztonságot adhatunk a rendszerhez. Ügyeljünk arra, hogy ha megváltoztatjuk a távirányító címkódját vagy a maximális zónaszámot, akkor az alábbiakban leírtak szerint, készítsünk feljegyzést az új értékekről, hiszen ha eltávolítjuk az elemet és újat rakunk be, a távirányító visszaáll a gyári beállításokra.
A Hunter SRR távirányítóba 9 V-os alkáli elem szükséges. Az elem behelyezéséhez csúsztassuk félre az elemtároló fedelet (a távirányító hátoldalán), csatlakoztassuk az elemet az érintkezőkhöz, rakjuk a helyére az elemet és csúsztassuk vissza a fedelet. (Amikor elemet cserélünk, csúsztassuk félre az elemet a tokozásban, hogy hozzáférjünk az érintkezőkhöz, mielőtt kiszedjük az elemet a helyéről.)
Lehetőség van a Hunter SRR távirányító által elindított zóna futási idejének megváltoztatására. Ez nem befolyásolja a vezérlőbe programozott futási időket. Ezek a változtatások a távirányítóval érhetőek el az alábbiak szerint.
Mind a Hunter SRR távirányító, mind a vevőegység rendelkezik egy címkóddal, amin keresztül kommunikálnak. Ha a két címkód nem egyezik, a vevőegység figyelmen kívül hagyja az adást. Mind az SRR távirányító, mind a vevőegység gyárilag 0 címkódra van állítva. A biztonság növelése érdekében a címkódot 0 és 127 között változtathatjuk. Ügyeljünk arra, hogy ha megváltoztatjuk az adó címkódját, a vevőegységnek is meg kell „tanulnia” az új kódot, az „A vevőegység felkészítése a használatra” című fejezetben leírtak szerint.
Gyárilag a Hunter SRR távirányító maximális zónaszáma 9-re van állítva. Ez azt jelenti, hogy amikor a és a
gombokkal a zónaszámot állítjuk, 1 és 9 között tudunk értéket megadni. Ugyanakkor, ha egy 6 zónás vezérlőnk van, a 7-9 zónákat soha nem kell használnunk. Hasonló a helyzet, ha a vezérlőnk 9-nél több zónát képes üzemeltetni. Ebben az esetben a 9-nél magasabb zónaszámokhoz szeretnénk hozzáférni.
Amint azt már korábban említettük, a Hunter SRR távirányító rendszert használatra készre tervezték. Amennyiben a távirányító címkódját megváltoztattuk az előző fejezetben leírtak szerint, a vevőegységnek is meg kell „tanulnia” ezt az új kódot. Miután megtanulta, az egyetlen módja, hogy kitöröljük ezt a címkódot a vevőegység memóriájából az, hogy megtanítunk vele egy másikat. Ezt a következőkben leírtak szerint tehetjük meg.
A Hunter SRR rendszer segítségével távirányítással indíthatunk el vagy állíthatunk le zónákat az SRC (vagy újabb Hunter) vezérlőn, egyetlen gomb megnyomásával. Amint bekapcsoltuk, a zóna annyi ideig fog futni, amennyit a távirányítóba beállítottunk. A távirányítással történő zóna vagy programindításhoz kövessük az alábbi lépéseket.
MEGJEGYZÉS: A Hunter SRR távirányító bármelyik zónát el tudja indítani, függetlenül attól, hogy a vezérlő „System Off”, „Run”, vagy „Run/Bypass Sensor” állásban van-e. Amennyiben érzékelő egység van a vezérlőhöz kötve, az SRR távirányító kézi indítás során NEM írja felül az érzékelő jelét.
HIBA
LEHETSÉGES OK
LEHETSÉGES MEGOLDÁS
A távirányító kijelzője üres.
A távirányító ki van kapcsolva.
Lemerült az elem.
Nyomja meg bármelyik gombot 1 mp-ig.
Cseréljen elemet.
Nem elérhető a kívánt zóna a távirányítón.
Rosszul van beállítva a maximális zónaszám.
Lásd: „Maximális Zónaszám Beállítása” című fejezetet.
A vevőegység nem sípol kétszer, miután csatlakoztattuk.
A SmartPort nem megfelelően lett bekötve.
A vezérlő nincs áram alatt.
Ellenőrizze a SmartPort bekötését.
Ellenőrizze a vezérlő áramellátását.
A vevőegység kétszer sípol, miután csatlakoztattuk, de nem reagál az adó jeleire.
Nem egyezik a távirányító és a vevőegység címkódja.
Újra tanítsa meg a vevőegységnek a címkódot.
A távirányító kijelzője bekapcsolva marad.
A távirányító kijelzője automatikusan kapcsol ki.
Várjon kb. 5 percet, ezalatt ne nyomjon meg egyetlen gombot sem. A távirányító készenléti állapotba helyezi magát.
A JavaScript le van tiltva. Kérjük engedélyezze, mert az oldal megtekintéséhez szükséges. Miután a böngésző beállításaiban engedélyezte, töltse be újra az oldalt.